Zuza i Ben  ZAPRASZA


fryzjer dla psów - salon Luboń


JUŻ DZIŚ ZAPLANUJ WIZYTĘ 

w SALONIE ZUZA I BEN




KONTAKT


ul. Rydla 22A

62- 030 Luboń koło Poznania

 

Tel.  501 440 616


manuelajersak@wp.pl


www.fryzjerdlapsow.com

 

dane GPS

52.326863, 16.883883


Salon Zuza i Ben
na facebooku

  



Ubranka dla psa - zawsze w atrakcyjnej cenie



NOWA KOLEKCJA







Hodowla Yorkshire Terrier




FAQ - czyli dla kogo psi fryzjer


Odpowiadamy na pytania, które często zastanawiają wielu właścicieli czworonogów. Dlaczego? Kiedy? Po co?


1. Czy szczeniaki chodzą do psiego fryzjera?

Oczywiście! Pamiętajmy o tym, że im wcześniej tym lepiej. Pierwsza wizyta u fryzjera powinna się odbyć miedzy 3 a 4 miesiącem i bynajmniej nie będzie polegała na przeprowadzeniu szeregu zabiegów pielęgnacyjnych a raczej na zapoznaniu się szczeniaczka z salonem i całym oprzyrządowaniem. Pozwoli to na wypracowanie pozytywnych skojarzeń Państwa milusińskich z miejscem, które w przyszłości będą odwiedzały. Podczas takiej wizyty fryzjer udzieli również szczegółowych informacji na temat właściwej pielęgnacji pieska. 

W przypadku kiedy nowym członkiem rodziny jest szczeniaczek (a nie już spory piesek) dobrze jest zacząć przyzwyczajać go do różnego rodzaju zabiegów jak przeczesywanie włosów lub czyszczenie oczu i uszu. Jeżeli nasz piesek się buntuje (niestety zdarza się to bardzo często), dobrze jest go czymś zachęcić np. przysmakiem lub poprzez wprowadzenie pewnych elementów zabawy. W późniejszym etapie możemy zacząć przyzwyczajać pieska do różnego rodzaju odgłosów, które będą obecne w salonie, należą do nich dźwięk suszarki czy maszynki do strzyżenia. Pamiętajmy, że pieski w dużej mierze poznają świat poprzez węch tak więc nie włączajmy nagle suszarki, bo jej dźwięk przestraszy szczeniaczka. Pozwólmy mu ją najpierw obwąchać i dokładnie obejrzeć. 

Pamiętajmy, że im wcześniej zaczniemy oswajać swojego pupila z pielęgnacją tym mniejszym stresem będą dla niego wizyty u fryzjera.

2. Jak często nasz pies powinien odwiedzać fryzjera?

Z pieskami jest jak z ludźmi dlatego nasz pupil powinien odwiedzać fryzjera wtedy kiedy uznamy, że zaszła taka potrzeba. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o wygodzie naszego pieska, więc jeśli zbyt długa sierść zaczyna mu przeszkadzać jest to oznaka, że powinien być ostrzyżony. W obecnych czasach wiemy coraz więcej o pieskach       i o tym co jest dla nich dobre, dlatego stwierdzenie, że nasz pupil powinien być jak najrzadziej kąpany powinniśmy dawno puścić w niepamięć.


3. Jak przygotować psa do wizyty u fryzjera?

Piesek powinien być przyprowadzany do fryzjera jak najwcześniej, dzięki temu każda kolejna wizyta nie będzie powodowała u niego stresu. Jeżeli zdecydowaliśmy się tylko na strzyżenie powinniśmy pamiętać o tym, żeby wykąpać naszego pieska. Bardzo ważne jest również to abyśmy wyprowadzili naszego pupila na dłuższy spacer i nie dokarmiali, gdyż może to skończyć się niemiłymi niespodziankami podczas wizyty


4. Ile czasu zajmie wizyta u fryzjera?

Nie ma na to reguły. Psy tak jak ludzie różnią się od siebie, w związku z tym każdy potrzebuje indywidualnego podejścia. Jeżeli nasz pupil jest nerwowy potrzeba będzie więcej czasu na to aby go uspokoić i przyzwyczaić do nowego otoczenia. Należy pamiętać o tym, że każdy piesek potrzebuje czasu na oswojenie się z nowym otoczeniem  - tutaj znowu pieski charakterologicznie przypominają ludzi - jedne są płochliwe i wymagają poświęcenia im większej uwagi, drugie natomiast są odważne i chętnie podają się rozmaitym zabiegom.


5. Jak często powinniśmy kąpać swojego psa?

Stwierdzeniu, że psa trzeba kąpać raz w roku położono kłam. Obecnie na rynku mamy dostępnych wiele kosmetyków, które pozwalają na częste kąpanie naszego pupila. Kosmetyki te są bezpieczne, zatem możemy sobie pozwolić nawet na codzienną kąpiel. Niektóre z piesków uwielbiają pluskać się w wannie inne natomiast unikają jej jak ognia, mimo tego każdy właściciel powinien pamiętać, że kąpiel jest ważnym zabiegiem higienicznym.


6. Jak często powinniśmy czesać swojego psa?

Czesanie to zabieg upiększający psa ale i pozwalający pozbyć się wypadającej sierści. Służą temu odpowiednie narzędzia. Przy okazji czesania kontroluję się skórę psa, czy nie jest skaleczona, lub czy nie znajdują się w niej kleszcze lub inne pasożyty.


7. Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji naszych psów?

Kosmetyki dla ludzi nie są przeznaczone do zwierząt i na odwrót. Na rynku dostępnych jest wiele bardzo dobrych wyrobów kosmetycznych (szampony, odżywki itp.) dostosowane specjalnie do rasy psa czy rodzaju sierści.


8. Czy możemy sami ostrzyc nasze psy?

Czy możemy sami ostrzyc psa? Jeżeli jesteś w stanie zapewnić psu bezpieczeństwo podczas takiego zabiegu, możesz się tego podjąć. Musisz jednak pamiętać, że podczas takiego zabiegu bardzo łatwo skaleczyć psa. Pozorna oszczędność może zakończyć się wizytą u weterynarza a nawet stałym urazem Twojego psa.  Profesjonalny groomer zrobi to sprawnie i bezpiecznie.

 powrót